top of page

MENÜÜ

Birgitta Festival tuleb taas!

Birgitta festival toimub 1.–11. augustini ning toob taas publiku ette mitmekesise programmi. Festivali avab Claudio Monteverdi barokkooper „Orpheus“, milles on nii mõõtmatult suurt kaotusvalu kui truud armastust, aga ka enneolematut muusikajõudu. 

5. augustil tuleb ettekandele Eino Tambergi ooper „Cyrano de Bergerac“, mis viib meid 17. sajandi Pariisi. Lavateose sündmustik põhineb näidendil suure ninaga impulsiivsest mõõgakangelasest Cyranost, kes valdab teravat keelekasutust sama oskuslikult kui rapiiri. 

6. augustil tuleb Tallinna metodisti kirikus ettekandele Olli Kortekangase kirikuooper „Lõpp ja algus“, mis põhineb Dietrich Bonhoefferi kirjutistel vanglaseinte vahelt, ühendades haaravasse muusikasse sügavad mõtted ja dramaatilised meeleolud suveöös. 

7. ja 8. augustil toimuv Kadri Voorandi bändi ja vokaalansambli Estonian Voices ühine kontsert toob kuulajateni haaravaid meloodiaid teemadel, nagu armastus, lootus ja loodus. 

Festivali lõpetab kontsert „Pirita missa“ Arthur Honeggeri oratooriumi „Surmatants“ ja Margo Kõlari „Pirita missa“ ettekandega, mis toob ajaloolise kloostri varemetes kokku solistid, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja 200-liikmelise koori.

Birgitta Festival

Birgitta festival sai alguse 2005. aastal Eri Klasi eestvedamisel ja tema kunstilisel juhtimisel arenes see Tallinna igasuviseks muusikaliseks tippsündmuseks. Pirita kloostri varemetes toimuval festivalil on esinenud maailma kõrgeimad tipud ja tuleviku suurnimed, kes meenutavad veel aastaid päikeseloojangus kõrguvaid keskaegseid müüre ja suveõhtute sumedust.

 

Ühe festivali programmi mahub keskmiselt 6-7 kõrgetasemelist rahvusvahelist etendust ja kontserti ning festivali kavadest läbi aegade võib leida artiste Argentiinast Lõuna-Koreani.

 

Festivali kunstiline juht aastatel 2002-2016 oli Eri Klas, 2017-2018 Risto Joost. 2019. aasta festival oli pühendatud maestro Klasi 80-ndale sünniaastapäevale ning valmis koostöös tema mõttekaaslastega. 2020.ja 2021. aastal kunstilise juhi Dmitri Bertmani käe all toimuma pidanud festivalid jäid ära koroonaviiruse levikust tulenevate piirangute tagajärjel. Alates 2022. aastast on festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste.

bottom of page